TÄVLINGSKALENDER__ _______

<<< Ponnytrav september 2013 >>>

Tävlingsdagar
Anmälningsdagar Propositioner

Söndag
1

Jägersro
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
Video    Söndag
1
Banans namn
dagtyp
Startanmälan
Dannero
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         

Måndag
2

                Måndag
2
Färjestad (8/9)
Heldag
Startanmälan
               
Jägersro (8/9)
Heldag
Startanmälan
               
Östersund (8/9)
Heldag
Startanmälan

Tisdag
3

Eskilstuna
Enstaka lopp
Startanmälan
Inställt
 
 
    Tisdag
3
Visby (9/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
                     

Onsdag
4

                Onsdag
4
     
                     

Torsdag
5

Åby
 
Enstaka lopp
 
Startanmälan
 
 Startlista
Info/program
 
Resultat
 
    Torsdag
5
Axevalla (7/9)
Poänglördag
Startanmälan
               
Kalmar (7/9)
Poänglördag
Startanmälan
               
Vitsand (7/9)
Poänglördag
Startanmälan

Fredag
6

                Fredag
6
Gävle (12/9)
Enstaka lopp
Startanmälan 
                     

Lördag
7

Axevalla
Poänglördag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Lördag
7
     
Kalmar
Poänglördag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Vitsand
Poänglördag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         

Söndag
8

Färjestad
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Söndag
8
     
Jägersro
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Östersund
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
Video         

Måndag
9

Visby
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Måndag
9
Eskilstuna (15/9)
Heldag
Startanmälan
               
Färjestad (14/9)
Enstaka lopp
Inbjudningslopp
               
Halmstad (15/9)
Heldag
Startanmälan
               
Romme (13/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Skellefteå (15/9)
Heldag
Startanmälan
               
Örebro (15/9)
Enstaka lopp
Startanmälan

Tisdag
10

                Tisdag
10
     
                     

Onsdag
11

                Onsdag
11
Visby (17/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
                     

Torsdag
12

Gävle
Enstaka lopp
Startanmälan 
 
Resultat
    Torsdag
12
Dannero (14/9)
Poänglördag
Startanmälan
               
Hagmyren (14/9)
Poänglördag
Startanmälan
               
Vaggeryd (14/9)
Poänglördag
Startanmälan

Fredag
13

Romme
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Fredag
13
Boden (19/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Åby (21/9)
Enstaka lopp
Startanmälan

Lördag
14

Dannero
Poänglördag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Lördag
14
     
Färjestad
Enstaka lopp
Inbjudningslopp
Startlista
Info/program
Resultat
         
Hagmyren
Poänglördag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Vaggeryd
Poänglördag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         

Söndag
15

Eskilstuna
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
Program    Söndag
15
     
Halmstad
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Skellefteå
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Örebro
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         

Måndag
16

                Måndag
16
Bergsåker (20/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Hagmyren (22/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Solvalla (22/9)
Heldag
Startanmälan
               
Visby (21/9)
Heldag
Startanmälan
               
Årjäng (21/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Östanåkra (22/9)
Heldag
Startanmälan

Tisdag
17

Visby
Enstaka lopp
Startanmälan
Inställt
 
    Tisdag
17
     
                     

Onsdag
18

                Onsdag
18
     
                     

Torsdag
19

Boden
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Torsdag
19
     
                     

Fredag
20

Bergsåker
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Fredag
20
Solvalla (29/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
                     

Lördag
21

Boden
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Lördag
21
     
Visby
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Åby
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
Video         
Årjäng
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         

Söndag
22

Hagmyren
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Söndag
22
     
Solvalla
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         
Östanåkra
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
         

Måndag
23

                Måndag
23
Halmstad (30/9)
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Romme (29/9)
Heldag
Startanmälan
               
Solänget (28/9)
Heldag
Startanmälan
               
Vaggeryd (28/9)
Heldag
Startanmälan

Tisdag
24

                Tisdag
24
     
                     

Onsdag
25

                Onsdag
25
     
                     

Torsdag
26

                Torsdag
26
     
                     

Fredag
27

                Fredag
27
Boden
Enstaka lopp
Startanmälan
                     

Lördag
28

Solänget
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Lördag
28
     
Vaggeryd
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
Program         

Söndag
29

Romme
Heldag
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Söndag
29
     
Solvalla
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
Travprogram        

Måndag
30

Halmstad
Enstaka lopp
Startanmälan
Startlista
Info/program
Resultat
    Måndag
30
Rättvik
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Skellefteå
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Solvalla
Heldag
Startanmälan
               
Visby
Enstaka lopp
Startanmälan
               
Östersund
Enstaka lopp
Startanmälan

Om du hittar någon felaktighet i Tävlingskalendern, maila gärna eller ring Svensk Travsport 08-627 22 56.